pondělí 8. července 2024

Klasik z Hané veze dvě prohry

 

Baseballisté Klasiku se po krátké době znovu utkali se Skokany Olomouc. Tentokrát na hřišti soupeře, ze kterého si nepřivezli ani jednu výhru.

Skokani měli na domácím hřišti k dispozici všechny své hráče včetně cizince Zambrana. Hlavně první polovina lineupu soupeře složena z dlouholetých reprezentantů rozhodně budila respekt. Frýdek-Místek v prvním utkání nastoupil na kopci s Američanem Da’Resse Gutierrezem, ale ani on nedokázal zastavit silnou pálku Olomouce. V 4.2 odházených směnách sice rozdal 8 strikeoutů, ale soupeř proti němu stáhl 6 doběhů. Další čtyři pak domácí přidali proti Jakubu Kaplanovi, pouze David Koláček zvládl hodit jednu směnu bez umožněného bodu. Klasik nakonec Skokanům podlehl 1-10, když jediný doběh stáhl Martin Drong.

Ve druhém utkání začali frýdeckomístečtí lépe, když po první směně vedli 1-0 po odpalu Dronga. Šimon Urban na kopci Klasiku ale udržel nulu jen jednu směnu. V dalších směnách se již domácí dokázali prosadit, když jim hosté pomáhali také svými chybami v obraně. Olomouc nakonec navýšila skóre až na konečných 9-2, když poslední bod Frýdku-Místku stáhl až v deváté směně Jakub Rusz.

„Dvě prohry mrzí, nechali jsme hodně běžců na metách a v poli udělali par chyb z kterých Olomouc dokázal vytěžit body. Z chyb se musíme poučit a připravit se na další víkend proti Technice,“ řekl k dvojzápasu se Skokany David Koláček.

Navzdory dvěma prohrám z Hané si Klasik stále drží druhé místo v tabulce TOP 6 První ligy. O další výhry se popere 13. července, kdy zajíždí na hřiště brněnské Techniky.

úterý 2. července 2024

Kadeti znají soupeře pro turnaj v Německu


Svými výkony na velikonočním turnaji v slovenské Trnavě si kadeti Klasiku vysloužili pozvánku na mezinárodní turnaj SuperCup (nemá spojitost s českým SuperCupem) v Německu. Nní známe rozpis i soupeře Frýdku-Místku pro toto klání.

Klasik do turnaje vstoupí v pondělí 5. srpna zápasem proti nizozemskému Future Stars. Následující den na naše kadety čeká zápas německou Elb Academy, aby pak ve středu sehráli zápas s polským celkem Warsaw Centaury.

V poslední den turnaje 8. srpna se budou hrát zápasy o umístnění, ve kterých ještě můžou kadeti narazit na katarský Qatar QLL, případně domácí Dortmund Wanderers. 

Všechny zápasy se odehrají v Dortmundu na stadionu Hoeschpark.neděle 30. června 2024

Klasik stále drží druhé místo v TOP 6 První ligy

 

Jakub Kaplan podal proti Hippos heroický výkon © Pavel Chorobik

Další dva zápasy v rámci TOP 6 První ligy odehráli baseballisté Frýdku-Místku uplynulý víkend. Na svém hřišti přivítali brněnské Hippos, se kterými dokázali jednou zvítězit.

První zápas soupeř postavil na kopec slovenského reprezentanta Martina Gieciho. Ten potvrdil, že byl právem nejlepším nadhazovačem základní části První ligy a v Extralize patří mezi nejlepší relievery. Domácí pálkaři se proti němu nedokázali výrazněji prosadit a v pěti směnách nezískali ani jeden doběh.

Domácí startér Šimon Urban držel nulu první tři směny. Následně se proti němu začali hosté prosazovat, a nakonec mu nadělili pět doběhů. V páté směně jej pak vystřídal Jakub Kaplan, jenž duel doházel. Hippos proti němu přidali již pouze dva body, které ale šly na vrub chybám v obraně Klasiku. Ten si vytvořil tlak až v poslední směně zápasu, ale z obsazených met s jedním outem vytěžil pouze jeden doběh. Hippos tak zvítězili 7-1.

Zraněními sužovaný Frýdek-Místek řešil dilema, koho postavit na kopec ve druhém utkání. Nakonec si míč vzal Jakub Kaplan, jenž už měl v ruce 4 odházené směny z prvního duelu. A hrající manažer se podal heroický výkon, když odházel sedm směn a umožnil v nich pouze 4 doběhy.

Klasik tentokrát pálil hned od úvodní směny, kdy stáhl tři doběhy. Hippos sice hned z dalšího útoku vyrovnali, ale domácí sérií osmi doběhů v řadě hostům výrazněji odskočili, aby nakonec zvítězili rozdílem 14-4.

„Hippos mají velmi kvalitní mladý tým, který se vždy pere o vítězství a s jednou výhrou můžeme být spokojeni. Jakub Kaplan podal nadprůměrný výkon na kopci. Dal do toho srdce za celý tým. Jsem také rád, že jsem ukázal silu na pálce a potvrdil předchozí víkendy,“ řekl po zápase Jindřich Adamus, který si ve druhém utkání připsal 3 hity. Zápas ale dohrál se zraněným kotníkem a týmu tak bude minimálně jeden týden chybět.

Klasik se však stále drží na druhém místě tabulky TOP 6, které zaručuje postup do baráže o Extraligu. V nadcházejícím kole ale frýdeckomístečtí baseballisté odehrají dva zápasy na hřišti soupeře, když v sobotu na Hané vyzvou Skokany Olomouc.

čtvrtek 27. června 2024

Letní soustředění mládeže 2024

 

Přihlášky pro členy klubu v EOS, nečlenové klubu mohou využít elektronickou přihlášku. Přihlášení podléhá schválení (členové klubu mají přednost).

úterý 25. června 2024

Starší žáci i kadeti dokázali sbírat výhry

 Další zápasy odehrály o víkendu skoro všechny mládežnické kategorie. Ty byly ve svých zápasech úspěšné, když každá získala alespoň jednu výhru.

U15

Kadeti v neděli sehráli dva duely v Šumperku. Protože mnozí ze starších hráčů v sobotu nastoupili za tým juniorů, tak tentokrát dostali příležitost spíše mladší hráči. A této role se zmocnili velmi dobře, když svému soupeři dokázali být důstojným protivníkem. Nakonec si z hřiště soupeře odvezli výhry 6-2 a  11-10.

Klasik se tak stále drží na druhém místě tabulky soutěže a již tuto neděli doma vyzve lídra tabulky Arrows Ostrava.

U13

Mladší kadeti odehráli na domácím hřišti první dva zápasy v rámci Bottom 3. V obou duelech dokázali zvítězit, když nejdříve přehráli Orlovou vysoko 16-0, aby následně porazili i Šumperk 14-6. Díky tomu je tak Klasik první v tabulce této nadstavbové části soutěže.

Již následující sobotu nastoupí Frýdek-Místek proti stejným soupeřům v Šumperku.

U11

V neděli dopoledne rozehráli také starší žáci. Ti v rámci TOP 2 Nadstavby soutěže odehráli dva zápasy s ostravskými Arrows. S těmi nejdříve prohráli 6-10 a následně jim prohru oplatili vítězstvím 11-10. 

© Lukáš Podhora

Tím také pro Klasik skončila TOP 2, ve které skončili právě za svým soupeřem a nyní musí čekat, jak se vyvine situace v Bottom 3. V rámci ligy tak odehrají další zápasy až koncem září.

© Lukáš Podhora