BeeBall do škol

Náš klub navázal spolupráci s některými frýdeckomísteckými základními školami, kterým poskytl zdarma (za přispění České baseballové asociace) vybavení potřebné k zařazení baseballu do běžné náplně hodin tělesné výchovy či programu školních družin. V rámci ukázkových hodin si tak žáci sami mohli vyzkoušet zjednodušenou a velice bezpečnou variantu baseballu označovanou jako BeeBall a jejich učitelé dostali potřebné školení.
Našim cílem je rozšíření baseballu (resp. BeeBallu) do hodin tělesné výchovy na všech základních školách ve F-M a blízkém okolí, zvýšit tím povědomí u dětí i jejich rodičů o tomto sportu a pořádat pravidelné meziškolní halové turnaje, tedy jakousi školní ligu, která by vyústila závěrečným venkovním turnajem na našem hřišti.

Školní BeeBall

Jedná se zábavnou kolektivní pálkovací hru určenou pro kluky i holky prvního stupně základních škol, vhodnou pro hodiny tělesné výchovy, která je ideálním výchozím bodem pro seznámení se se světem pálkovacích sportů.

Vybavení

BeeBall lze hrát v tělocvičně i venku bez velkých nároků na vybavení. Hraje se totiž bez rukavic, s měkkým míčem, lehkou plastovou pálkou, odpalovacího stativu a jednou či více metami.

Hráči a týmy

Minimálním počtem hráčů pro BeeBall je osm (tzn. jeden tým je tvořen alespoň čtveřicí hráčů), maximum je dáno prostorem. Hráči se rozdělí do dvou týmů, ti se přitom střídají v útoku (na pálce) a v obraně (v poli).

Pravidla

Pravidla se liší podle věku, šikovnosti a zkušeností hráčů.

Pro družstva složená s žáků 1. a 2. tříd se doporučuje hrát na jednu metu, kdy jsou pálkaři autováni prostým zvednutím chyceného míče nad hlavu (pravidla ke stažení).

Žáci 3. a 4. tříd hrají opět na jednu metu ovšem s nutností autovat pálkaře zašlápnutím vymezeného území (pravidla ke stažení).

Pro starší děti, či při případném zvládnutí těchto základních pravidel lze již přejít k oficiálním pravidlům BeeBallu (pravidla ke stažení), ve kterém je Českou softballovou asociací každoročně pořádáno i otevřené mistrovství ČR (více informací zde).

Jako oporu pro zařazení BeeBallu a pálkovacích her do hodin tělesné výchovy mohou učitelé, trenéři a vedoucí kroužků využít brožurku s hrami rozvíjejícími jednotlivé herní dovednosti (brožura ke stažení).

Máte zájem?

Pokud vás tato hra zaujala, chcete vaši základní školu zapojit do projektu BeeBall do škol, získat zdarma potřebné vybavení a uspořádat na vaší škole ukázkovou hodinu, či jen máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat na info@bk-klasik.cz. Těšíme se na naši spolupráci.