úterý 9. července 2013

Martin Pernička je mistrem Evropy!

Česká baseballová reprezentace žáků obhájila na Mistrovství Evropy kategorie U12, které hostila východočeská Choceň, zlaté medaile z loňského roku, když na turnaji neprohrála jediné utkání. Česká Republika se tak stala mistrem Evropy do 12 let pro rok 2013.

Oporou národního týmu byl i náš odchovanec Martin Pernička, který nastoupil do každého z pěti utkání, v nichž hrál povětšinou ve vnějším poli a objevil se i na nadhozu (viz foto). Tímto mu gratulujeme nejen k vybojování zlaté medaile, ale i k výborné reprezentaci našeho klubu a českého baseballu obecně. Zároveň přejeme mu i celé reprezentaci úspěšné vystoupení při historicky první účasti České republiky na mistrovství světa konaném koncem července na Tchaj-wanu.

Více informací o výsledcích a průběhu evropského šampionátu naleznete na stránkách žákovské reprezentace ČR a oficiálních stránkách ME. Fotografie z celé akce naleznete na profilu jednoho z reprezentačních coachů Roberta Vávry.