úterý 10. června 2014

Superpohár 2014 aneb Hell on Earth

Nelekejte se peklo nebyly výkony našich hráčů, ale počasí. Celá akce začala čtvrtečním naložením našich nejmenších do aut a odjezdem směr Praha. Po obdržení informací na technickém meetingu, jsme se ubytovali na tradičním místě v pražské Krči a brzkou večerkou zajistili načerpání sil potřebných k pátečním zápasům.
Prvním pátečním soupeřem byl Barcelonský klub Sant Boi, který byl stejně jako druhý zahraniční tým ve skupině RED Budapest velkou neznámou. Zápas byl tedy zcela otevřený a záleželo jen na hráčích jak dopadne. Od začátku jsme si dokázali vytvořit mírný náskok, který soupeř nebyl schopen dotáhnout a každá směna přinášela nějaký ten bodík na naši straně. Konečné skóre 11:6 tak znamenalo první vítězství. Radost z tohoto vítězství nám však zkazil další zápas a to s Technikou Brno. Tento tým je víceméně na naši úrovni a tak šance vyhrát i tento zápas byly nemalé. Od začátku jsme však nebyli schopni proměňovat odpaly v body a i když soupeř také neměl v každé směně 5 bodů nebyli jsme schopni jej dohnat. Špatná rozhodnutí rozhodčích na kráse tohoto zápasu také nepřidala. Finální stav 12:4 pro Techniku nás opravdu může mrzet. V posledním páteční zápase jsme nastoupili proti domácímu Tempu, zde ambice na výhru nebyly a zápas byl také mnohem uvolněnější. Soupeř nám sice dal 17 bodů, ale našich 7 bylo oproti minulému zápasu rozhodně lepším výsledkem. Po pátku tedy jsme tedy okupovali 4 místo v tabulce. Sobota však znamenala další dva zápasy a hlavně také zápasy ostatních týmů v tabulce, které  se nakonec ukázaly jako rozhodující. Sobotní den jsme začali hned v ráno zápasem proti maďarským REDs, a od začátku bylo jasné, že ačkoliv jsou REDs na konci tabulky budou tento zápas chtít vyhrát. Končené skóre tomu také odpovídalo a remíza 7:7, nám v posunu v tabulce opět nepomohla. Bylo jasné, že poslední zápas ve skupině, s Draky, nám body nepřinese a tak záleželo na tom jak budou hrát ostatní. Proti Drakům jsme postavili tým složený převážně z nováčků a tak dostali prostor opravdu ti nejmladší. Jaké bylo překvapení, že právě tito hráči drželi s Draky krok více než dvě směny, kdy byl zápas vyrovnaný a Draci se neprosazovali ani v poli ani na pálce. Ke konci však brněnský tým prosadil svoji nadvládu a zápas vyhrál v poměru 15:3. O konečném pořadí v tabulce jsme tedy nerozhodovali my, ale byl to zápas Tempa proti Barceloně, který způsobil to že jsme klesli na 5. příčku a šli jsme tak do zápasů o 17. až 20. místo. Navíc to znamenalo, že v parném a horkém dni budeme muset ještě setrvat na hřišti a odehrát v sobotu ještě jeden zápas. Ten začal v 15:30 a pro náš tým se od začátku nevyvíjel příliš dobře. V útoku jsme zaznamenali jen 4 doběhy a v obraně jsme spoustou chyb umožnili soupeři 11 doběhů. Tento zápas se navíc kryl s vystoupením připraveným pořadateli, které jsme tak propásli. Nálada v celém týmu byla tedy o hodně níže než ukazovaly teploměry teplotu v sobotní podvečer. Neděle nám připravila jen jeden zápas o končené umístění, a to s týmem Kotlářka Praha. Tento zápas byl naplánován až na 12. hodinu a tak nám dal prostor si ráno vše v klidu sbalit a nachystat pro odjezd. V tomto posledním duelu byl náš tým jako vyměněný, od začátku byla cítit chuť po vítězství a snaha nepustit soupeře k něčemu většímu. Stav byl v průběhu vcelku vyrovnaný a až předposlední směna, kdy jsme zahráli 5 bodů rozhodla o vítězství. Soupeř sice uskutečnil ještě dva doběhy ve své dohrávce, ale stav jen upravil na konečných 12:8 pro Klasik. Poslední výhrou v turnaji jsme se umístili na 19. místě. Ještě musím zmínit soutěže Masters, které významně promlouvají do celkového pořadí SUPERCUPu. V těchto disciplínách jsme se umístili na 17. místě hlavně díky pokaženým odpalům do dálky, kdy dva hráči (patří mezi nejlepší pálkaře týmu) odpálili jen 12 respektive 5 m. Takový výsledek opravdu nás opravdu nemohl dostat nahoru.

V rámci celého SUPERCUPu jsme se umístili na 18. místě, kdy nás pokažené Masters přece jen o jedno místo nahoru posunuly.

Velkým pozitivem bylo zjištění, že skoro všichni hráči, a to i ti nejmenší a nejméně zkušení, jsou schopni pálit míče z nadhozu, a příští sezóna, která bude již celá hraná jakou Coach-Ball, tak bude znamenat přínos pro jejich zkušenosti v baseballu.

Na stránkách SUPECUPu 2014 jsou k dispozici podrobné výsledky a také statistiky jednotlivých hráčů. Které jsme také zaznamenávali a na konci celého turnaj také vyhodnotili. 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za plnou podporu po dobu celého turnaje, všem hráčům za skvělé výkony. A zbývá jen napsat, že již nyní začíná cesta za SUPERCUPem 2015.

Za trenérské trio Zbyněk Volný :-)