středa 14. května 2014

Česká reprezentace si poradila s baseballisty Parmy

Baseballisté během přípravy na letošní mistrovství Evropy poměřili své síly s italským prvoligovým týmem Parmy. Úterní večerní zápas se odehrál na hřišti soupeřů, kde probíhá v těchto dnech zároveň i soustředění českého týmu.

Úvodních pět směn držel zkrátka italské pálkaře z nadhazovacího kopce Tomáš Duffek. Italům se prosadit nepodařilo, na Duffka ani jednou neodpálili. Bez bodu si s Italy poradili i další zkušení nadhazovači Petr Minařík a Jan Tomek.

První bod zaznamenal tým ČR ve třetí směně, kdy se podařilo skórovat na puštěný míč zadákem dlouholeté opoře českého týmu Jakubovi Hajtmarovi. Další bod si Češi připsali hned v následující směně, tentokrát na odpaly. Nejprve se podařil dvoumetový odpal do levého pole zadákovi Jakubu Vojákovi, hned po něm následoval dvoumetový odpal do pravého pole v provedení Jiřího Marka. Češi se tak ve čtvrté směně dostali do vedení 2:0, které si udrželi až do konce zápasu.

Ve středu večer je na programu zápas proti dalšímu prvoligovému týmu Padova. Italský kádr má na své soupisce hned několik cizinců a v lize si drží prestižní druhou příčku. Zápas začně od 20.00.

Na fotografii Jan Tomek nadhazovač Klasik Frýdek-Místek a opora národního týmu ČR.