neděle 11. ledna 2015

Konečný a Pernička prošli prvním kolem testů do reprezentace ČR

V sobotu 20. prosince se v tréninkovém centru Eagles Praha uskutečnilo první kolo testů do reprezentace ČR v kategorii U15. Za Klasik byla nominována trojice hráčů ve složení Marek Konečný, Martin Pernička a Vojtěch Gebauer. Naši dva prvně jmenovaní zástupci zaujali reprezentační trenéry v čele s Tomášem Svobodou nejvíce, takže byli zařazeni mezi 28 hráčů postupujících do druhého kola, které se uskuteční 7. února opět v Praze. Marek s Martinem mají tedy i nadále šanci prosadit se do týmu, který bude Českou republiku reprezentovat na letošním domácím mistrovství Evropy.


Trenéři mládeže z klubů z celé republiky nominovalo na testy celkem 80 hráčů, z nichž se výběrů nakonec zúčastnilo jen 63. Zkoušce byly podrobeny jak jejich fyzické dispozice, tak baseballové dovednosti. Hráči tak museli reprezentačním koučům předvést nejen svou sílu, rychlost, obratnost a výdrž, ale také zvládnutí hlavních baseballových dovedností (pálení, chytání, házení, případně nadhazování a kečrování). Z jednotlivých činností byl pořizen videozáznam, který bude rozeslán všem účastníkům i jejím klubovým trenérům spolu s poznámkami k výkonům a námětům na další zlepšování. Věříme, že tato zkušenost všechny tři patřičně motivuje do ještě většího úsilí na trénincích. Postupujícím gratulujeme a přejeme mnoho štěstí i nadále!

Další informace o prvním kole reprezentačních výběrů naleznete na webu ČBA.