pátek 3. listopadu 2017

Klubové brigády

!POZOR ZMĚNA! Další a snad už poslední kolo brigád je naplánováno na víkend 4. – 5. 11., znovu od 9 hodin. Snad k nám bude počasí ještě milostivo, ať už to vše zdárně dotáhneme do konce. Zbývá už jen malé hřiště. Budeme opět rádi, když přijdou dobrovolníci z řad rodičů přiložit pomocnou ruku k dílu. Vždyť se jedná o hřiště, kde budou hrát především jejich děti.

Jak si asi všimli všichni, kteří se prošli v tomto týdnu kolem našeho stadiónu, o uplynulém víkendu proběhly práce (zásluhou týmu mužů), které vnitřní pole velkého hřiště připravily na rozvážku nové antuky, která by nám měla být v nejbližších dnech (či hodinách) přivezena. Stejné práce bude třeba provést i na malém hřišti a kromě toho bude především nutné na obě hřiště rovnoměrně nanést právě tu novou antuku. K tomu je potřeba zároveň zazimovat areál, neboť přesun do tělocvičen se rychle blíží. Tyto práce je tedy vhodné, vzhledem k nejistému počasí, vykonat co nejdříve. Proto již nadcházející víkend proběhnou v oba dny (tj. v sobotu 21. i v neděli 22. října) od 9 hodin brigády povinné pro všechny členy starší 14 let. Zároveň chceme apelovat na rodiče hráčů (konkrétně jejich otce), kterým není cizí manuální práce a jsou ochotni dobrovolně pomoci Klasiku v nutné údržbě areálu, kteří si všichni baseballoví příznivci tak vroucně přáli, aby rovněž na brigády dorazili a nejlépe, aby si přinesli i vlastní pracovní nástroje (rýč, lopata, hrábě, příp. i kolečko/táčky), mohou-li, neboť klub disponuje jen jejich omezeným množstvím. Dobrovolníkům budeme velice vděčni a kromě dobrého pocitu bude pomoc promítnuta i do výše členských příspěvků hráčů na příští rok. V sobotu a neděli v montérkách a pracovních rukavicích (a se svačinou v kapse) na shledanou!


Pozn.: Konec brigád není blíže určen, každý nechť zůstane podle vlastních možností. Pro představu vykopání antuky velkého hřiště trvalo zúčastněným dohromady asi 15 pracovních hodin.
Pozn.: Brigády se konají i za mírně nepříznivého počasí (mrholení, drobný déšť). Při velké nepřízni se brigády odsunou o týden později a pak případně zase o týden, prostě tak dlouho, než to bude možné dokončit nebo než hřiště zasněží a zmrzne.
Pozn.: Ochotné maminky se mohou také zúčastnit, nějaká práce se pro ně najde, ale primárně nám v těchto brigádách jde o sílu paží.