čtvrtek 12. července 2018

Reprezentační týden U12

V posledním červnovém víkendu a prvním červencovém týdnu se v Budapešti konalo mistrovství Evropy v kategorii žáků (U12). Na tomto mistrovství dosáhla Česká Republika na skvělé druhé místo.

Reprezentační tým v turnaji prohrál jen jeden zápas a to finálový s Itálií. Ve skupině si poradil postupně s Velkou Británií (11:1), Polskem (26:3), Ruskem (11:1), Ukrajinou (15:0), Francií (10:7) a domácím Maďarskem (11:0). V semifinále pak kluci porazili i Holandsko (10:5). Ve finálovém zápasu nakonec nestačili jen na favorizovanou Itálii (0:11). Díky tomuto skvělému výsledku zajistili České Republice účast na žákovském Mistrovství světa, které se bude konat v roce 2019 na Taiwanu.

Do žákovské reprezentace se z našeho klubu Klasik F-M probojovali dva naši hráči Adrian
Mück a Jan Kozel.
Oba podali skvělé výkony a dle statistik byli v týmu užiteční. Adrian Mück měl při osmi stratech na pálce AVG (0,250) a v odházených dvou směnách ve dvou zápasech  bez obdržených bodů 6x SO a 1x WIN. Honza Kozel se do zápasů podíval trochu více a při 17 AB má AVG (0,353) a SLG (0,409). Ve dvou zápasech odházel 7,1 směny a čelil 34 pálkařům, přičemž rozdal 12x SO, v obou zápasech má připsaný WIN.Celé reprezentaci patří obrovská gratulace k úžasnému výsledku. Našim "Klasikáckým" klukům pak také poděkování z skvělou reprezentaci "našeho" baseballu.

Zbyněk Volný