středa 28. července 2021

Frýdek-Místek hostil nejlepší evropský pohár

Na baseballovém hřišti Klasik Frýdek-Místek byl v první polovině července k vidění výborný baseball. Hrály se zde totiž zápasy evropského Poháru mistrů.

Frýdek-Místek turnaj spolupořádal s nedalekým klubem Arrows Ostrava. Nejprestižnější evropský klubový turnaj se přitom v České republice konal poprvé a fanoušci tak ve Frýdku-Místku mohli vidět mnoho hvězd tohoto sportu. Mimo ve Frýdku-Místku hráli osmnáctinásobní mistři Nizozemska a profesionálové Curacao Neptunus, nebo nejúspěšnější klub evropského Poháru mistrů z italské Parmy.

Na hřišti nedaleko soutoku řek Ostravice a Morávka se odehrály hned tři zápasy skupinové fáze soutěže. Nečekaným dárkem pro fanoušky ve Frýdku-Místku bylo semifinálové utkání mezi nizozemským Neptunusem a německým mistrem Bonn Capitals. Oba týmy předvedly skvělý baseball a k vidění byl i parádní obrat německého týmu. Ten v zápase prohrával již 1-6, ale skvělým závěrem svého soupeře zaskočil a po výhře 8-7 postoupili Němci do finále.

Celý šampionát byl rekordní, když byl k vidění přes 70 homerunů. Také v semifinálovém utkání padl rekord frýdeckomísteckého hřiště, když oba týmy poslaly za plot celkem tři míče.

Pro prvoligový klub Klasik Frýdek-Místek bylo pořádání tohoto turnaje velkou zkouškou vlastních možností a schopností. Nakonec to dopadlo velmi dobře, což potvrzuje i trenér mužského týmu Jakub Kaplan. „Byla to rozhodně zkouška, jestli jsme schopni zorganizovat turnaj na takové úrovni. Všichni kluci odvedli na hřišti kus práce, aby bylo každý den připraveno. I podle ohlasů od technických komisařů a hráčů to vypadá, že se nám to povedlo. Všichni byly dle svých slov celkem spokojeni. Takže pokud bych to měl dát nějak celé do nějakého zhodnocení, tak jsme to jako Klasik zvládli výborně. Ukázali jsme, že do příštích let jsme schopni zařídit pořádání dalších turnajů.“

Ján Jabrocký