neděle 9. dubna 2023


První domácí aneb OPENING DAY 

Na Bílou sobotu se poprvé v této sezoně představili baseballisté Frýdku-Místku na svém hřišti. Jenže po dvou výhrách v úvodním týdnu tentokrát dvakrát podlehli favorizované Olomouci.

Skokani Olomouc totiž v prvním kole překvapivě nedokázali porazit Blansko a tak přijeli do Frýdku-Místku s tím nejlepším, co měli k dispozici. V sestavě tak nechyběl ani hrdina české reprezentace z World Baseball Classic Martin Schneider nebo další dlouholetí reprezentanti jako Jakub Voják, případně Přemek Chroust. A právě toto trio dělalo nadhazovačům Klasiku velké problémy, když se postaralo téměř o polovinu odpalů svého týmu.
Domácímu Frýdku-Místku v obou utkáních nevyšel začátek, kdy se Olomouc pěti, resp. dvěma doběhy dostala do vedení. Pálkaři v sestavě domácích se naopak jen stěží dostávali na mety a nakonec v obou dvou zápasech dokázal Klasik stáhnout pouze dva doběhy. Z toho rezultovali prohry 1:12 a 1:11.
Navzdory dvěma prohrám panovala v hledišti dobrá nálada, o kterou se staral známý umělec a hudební producent Dejan Petrovic, jež vystupuje pod pseudonymem PsychoRhyme. Ten se také postaral o slavnostní nadhoz před prvním utkáním. Baseballové odpoledne zpříjemnily také soutěže o klubové oblečení. Navíc o jednu neočekávanou cenu se postaral reprezentant Martin Schneider, který do slosování věnoval svou podepsanou pálku, která mu praskla v prvním duelu a pro výherce se tak určitě stane velmi cenným suvenýrem.
Dvě prohry bolí,“ přiznal po zápase manažer Klasiku Jakub Kaplan. „Nemyslím si ale, že jsme udělali úplnou ostudu. Obzvlášť naši mladí hráči, které potřebujeme zapojovat, odvedli dobrou práci. Skokani mají těžký lineup a celkově jsou dobrý tým. Je těžké proti nim hrát, ale kluci neměli z toho strach a šli do toho dobře.
Největší podíl na těchto dvou výhrách mají nadhazovači, kteří za dva zápasy umožnili jen dva body, což je super. Oproti minulému týdnu atakovali strikezónu od začátku, začínali strikem. Zahráli jsme super hry v obraně a zlepšili jsme pálku,“ hodnotil duel po utkání hrající manažer Skokanů Jakub Voják.
Již za týden budou mít frýdeckomístečtí baseballisté šanci na reparát, když v sobotu budou hrát opět na svém hřišti. I tentokrát ale bude proti nim stát těžký soupeř, protože přijede vítěz První ligy z minulé sezony Jablonec.

Text: Ján Jabrocký - Milujeme baseball
Foto: Pavel Chorobík