pátek 18. prosince 2015

BK Klasik si v příštím roce možná zahraje proti extraligovým týmům

Baseballové soutěže se v nejbližších dvou letech dočkají převratných změn. Ty se dotknou všech českých klubů, Frýdku-Místku nevyjímaje. Jednou z novinek je rozšířená baráž. V ní by si měla zahrát dvojice celků z Extraligy a pravděpodobně až čtveřice týmů z první ligy. Pokud by hráči Klasiku v základní části skončili na stejné pozici jako letos, tak se baseballoví fanoušci ve Frýdku-Místku budou moci těšit na výkony extraligových hráčů.

„Určitě bychom byli rádi, kdyby se nám povedlo do baráže o Extraligu dostat“, řekl předseda BK Klasik Marcel Pardík. „To bude také cílem pro příští sezonu seniorského týmu. Naši prioritou však i nadále zůstává mládež, v jejiž výchově dlouhodobě dosahujeme velmi dobré výsledky. Na novém stadionu budou tréninky na ještě vyšší úrovni, než tomu bylo dosud.“

Do Extraligy se neženeme

Od roku 2017 se bude baseballová Extraliga rozšiřovat o další dva celky. Cesta do vyšší ligy by tak byla pro BK Klasik jednodušší. Frýdecko-místečtí však do Extraligy nespěchají. „Našim prvotním cílem je stabilizovat klub a mládež,“ dodává Marcel Pardík. „Pokud se nám to povede, tak bychom v horizontu několika let rádi do Extraligy postoupili. Stadion splňující extraligové parametry již máme, skvělé zázemí také a nechybí ani podpora města. Velmi důležitá bude také podpora sponzorů, protože bez jejich pomoci na vyšší soutěž pomýšlet nemůžeme,“ doplnil na závěr předseda baseballového klubu.