neděle 30. července 2017

Ani na domácím hřišti nenašel Klasik recept na extraligové Tempo

Martin Chlebek pálí v zápase s Tempem  Autor: Pavel Chorobik


Po měsíční pauze se mohli fanoušci baseballu ve Frýdku-Místku podívat na další zápasy mužského týmu. Ten jim však moc radosti neudělal, když dvakrát podlehl extraligovému Tempu Praha.

Tempo patří mezi tradiční baseballové na české baseballové mapě. Fanoušci se tak mohli těšit na srovnání týmů z extraligy a druhé nejvyšší soutěže. Bohužel pro domácí však toto srovnání vyznělo jednoznačně lépe pro tým, který hájí příslušnost v nejvyšší soutěži.

V sobotním utkání vyprodukoval Klasik velké množství chyb, kvůli kterým vůbec nemohl pomýšlet na vítězství. Ačkoliv nadhazovač Avendano dokázal hodit hned dvanáct strikeoutů, tak zároveň pustil na metu také dvanáct pálkařů soupeře. Domácí tak v tomto utkání prohráli 1:11 a doufali, že v neděli zvládnou utkání lépe.

Nedělní zápas tak v podání baseballistů Frýdku-Místku začal mnohem lépe, když šli v první směně do vedení 2:0. Jenže pak přišla čtyřbodová třetí směna, ve které hosté otočili skóre a až do konce utkání jej nepustili. Navíc postupně přidávali další doběhy a i v tomto klání si připsali vysokou výhru 12:3.

„Druhé utkání bylo z našeho pohledu lepší,“ hodnotil víkend Michal Baker. „Nadhazovači neházeli špatně. V neděli jsme navíc od začátku vyvíjeli na soupeře tlak. Bohužel jsme však nechali mnoho hráčů na metách. Ukázalo se, že pokud chceme uspět s extraligovými týmy, tak musíme mít bezchybnou obranu a od začátku tlačit na nadhazovače. Pak se dostaví i výsledky.“

Baráž o extraligu čeká reprezentační pauza. Baseballisté Frýdku-Místku si ji v nadcházejícím týdnu zpříjemní hned dvěma exhibičními zápasy. Nejdříve ve středu na svém hřišti poměří síly s místními hokejisty. V sobotu pak odehrají utkání s chorvatským reprezentačním výběrem do třiadvaceti let, který se v Ostravě připravuje na Mistrovství Evropy.