pondělí 16. dubna 2018

Baseballisti Klasiku vstoupili do nové sezóny


Matyáš Kozel na pálce  Autor fotgrafie: Pavel Chorobik

Po více než šesti měsících vstoupili do nové sezony také baseballisti Klasiku Frýdek-Místek. A hned v úvodní víkend je čekala náročná porce tří zápasů.


V sobotu nejdříve na svém hřišti přivítali v dvojzápase Wolfs Domažlice a diváci, kteří dorazili na hřiště, se rozhodně nenudili. K vidění bylo celkem padesát šest doběhů a mnoho zajímavých výkonů. Klasik v obou utkáních soupeři nadělil devatenáct bodů a připsal si dvě výhry. V sestavě se také objevili dvě posily z extraligové Ostravy, které budou letos hostovat v dresu Frýdku-Místku.

Snad nejvíce však všechny zaujal výkon teprve patnáctiletého Matyáše Kozla, který debutoval v mužské kategorii. Ten si při své premiéře zapsal šest úspěšných odpalů a dvanáct stažených bodů. Výraznou měrou se tak podílel na obou výhrách Klasiku. „Před prvním utkáním jsem byl nervózní, ale po prvním hitu to ze mě spadlo a už to bylo v pohodě,“ řekl po dvojzápase talentovaný odchovanec Frýdku-Místku. „Až na pár chyb, které jsem udělal, jsem se svým výkonem spokojený. Jsem rád, že jsem dostal šanci si zahrát.“

„Matyáše sleduji delší dobu,“ odpověděl na dotaz nový hrající trenér Klasiku Martin Drong. „Snad od osmi let dostával každý rok diplom za nejlepšího pálkaře ve své kategorii. Pracujeme s ním jako vůbec s nejtalentovanějším pálkařem Frýdku-Místku a pro mě jeho výkon až tolik nepřekvapil.“

V poháru Klasik nestačil na extraligovou Olomouc

O den později přijel do Frýdku-Místku tým, kterého ještě na novém hřišti fanoušci neměli možnost shlédnout. V rámci Českého baseballového poháru totiž los určil domácím jako prvního soupeře v pavouku extraligový celek Skokani Olomouc.

Domácí jako by se soupeře lekli a oproti sobotním zápasům se nedokázali prosadit na pálce. Naopak zkušený tým Skokanů postupně přidával doběh po doběhu. Nakonec se mohl radovat z výhry 11-1 a postupu do dalšího kola. Navíc to pro Olomouc byla první výhra v soutěžním utkání v letošní sezoně, protože v extralize zatím nedokáží najet na vítěznou vlnu.

„Pro nás to bylo velmi důležité vítězství,“ řekl po utkání zkušený reprezentační zadák v dresů Olomouce Jakub Voják. „Po šesti prohrách v řadě si odvážíme výhru, což je pro nás hodně důležité, abychom se psychicky zvedli. Hráli jsme navíc poprvé ve Frýdku-Místku a vše bylo super. Krásné počasí, super hřiště, pěkný areál, přišli diváci, hrálo se nám tady skvěle.“

„Měli jsme možnost porazit extraligový tým, který nemá formu,“ neskrýval nespokojenost nový lodivod Frýdku-Místku Martin Drong. „Ačkoliv měli vyházené své nejlepší nadhazovače, tak nás jejich startér dokázal podržet celý zápas. Pole neudělalo moc chyb, ale i tak jsme dostali naděleno hodně bodů. Naši nadhazovači svou roli bohužel nezvládli.“

Hned další víkend čeká Klasik další dvojzápas, když na svém hřišti v sobotu odpoledne přivítá jednoho z favoritů 1. ligy Hlubokou nad Vltavou. První utkání začíná již v jednu hodinu odpoledne.