středa 22. května 2019

Kvalifikace na ČBP U13

Kvalifikace na ČBP U13 - 2019

O víkendu 18. a 19.5. se odehrály zápasy týmů KLASIK Frýdek-Místek, ARROWS Ostrava, ORLI Choceň aTECHNIKA Brno, které se utkaly v kvalifikaci na Český baseballový pohár.
Turnaj se konal na krásném hřišti ve Frýdku-Místku, počasí vyšlo a týmy přijely s elánem zahrát si pěkný baseball.První zápas = derby mezi Klasikem a ARROWS již dopředu sliboval nelítostný boj. Na kopci startoval Adrián Mück, který byl dokonale připravený a soustředěný. Hráči Arrows na něj nenašli recept, stejně tak na další nadhazovače Klasiku – Matyáše Novotného a Samuela Rušitoviče. Zřejmě jim sebral vítr z plachet svým homerunem Marián Harig. Domácímu Klasiku, i přes drobné chyby, fungovala obrana a zápas skončil rozdílem 12:2.

V následujícím zápase se utkali Arrows s Orly. Celý zápas Arrows odházel Saša Pigula. Orli, ač přijeli v omezeném počtu hráčů a pouze s jedním trenérem, byli velmi dobře připraveni a všechny přítomné překvapovali dlouhými odpaly k plotu. Na kopci Orlů startoval zápas Tonda Urban, kterého pak vystřídala drobná Terezka Kučerová která se zasloužila o to, že zápas byl do třetí směny velmi vyrovnaný. Orli střídali nadhazovače i catchery, tak aby využili stanovené limity na maximum. V dohrávce 4 směny přišel pětibodový útok Ostravanů, na který Choceňští zareagovali pouze jediným doběhem, a tak Arrows po vypršení časového limitu zvítězili 10:6.

V třetím zápase si to rozdal Klasik s Technikou, která rovněž přijela velmi dobře připravená. Klasik nasadil svého nejvyššího a nejrychlejšího nadhazovače Honzu Kozla. Technika proti němu nasadila Martina Pánka.Vývoj zápasu byl velmi vyrovnaný. Chyby v obraně Klasiku i Techniky vedly k doběhům obou týmů. Technika zavelela k útoku v 5. Směně, kdy přidali 4 body. Klasik, hnán domácími fanoušky, v dohrávce přidává 3 body, srovnává na 7:7. Dohrávka však pokračuje a vítězný bod zajistí Adrián Mück atraktivním slajdem po břiše. Klasik vítězí 8:7.

Posledním zápasem dne byl souboj Techniky a Orlů. Na hráčích již byla znát únava z celodenního náročného turnaje. Přesto oba týmy sebraly sílu, šli do zápasu s energií a odhodláním zvítězit. Na kopci oba týmy nasadily zkušené nadhazovače. Za Techniku zápas odházeli Filip Halámek a Martin Šenk. Na kopci za Orly nastoupila Aneta Rambousková a David Záruba. V poli byly vidět krásné zákroky i krádeže met. Techniku hnali vpřed hlasitým fanděním hráči ze střídačky. Bohužel k vítězství to nestačilo a výhru 8:5 brali Orli.

V neděli ráno měly šanci na postup do finále všechny týmy. V úvodním zápase se utkal Klasik s Orly. Ty zaskočil hned druhý pálkař Klasiku - Štěpán Švarný, který odpálil svůj první homerun. Orli se ale rychle otřepali a v dohrávce první směny uhráli 3 body. Orli vsadili všechno na jediného nadhazovače Tondu Urbana, na kterého však Klasik našel recept a postupně přidával body a po 4. směně vedl 7:4. I zásluhou nadhazovače Adriána Mücka. V páté směně svůj první homerun na domácím hřišti odpálil na „plný stav“ Matěj Chorobik. Orli v dohrávce přidali 3 body, na vítězství to však nestačilo. Do finále postupuje se třemi vítězstvími Klasik.

O druhém postupujícím či případném „kolečku“ má rozhodnout poslední zápas základní části mezi Technikou a Arrows. Technika je hnána střídačkou. Martin Šenk odpálí homerun a v první směně Technika uhraje 3 body. Zápas je pak soubojem nadhazovačů. Za Arrows háže letošní reprezentant Jonáš Martinčák a za Techniku Martin Šenk. Rychlé nadhozy však jsou často nepřesné. Odpaly pak zahraje obrana. Body týmy získávají až ve 4. Směně. Více bodů uhrála Technika a tak vítězí 6:1 a postupuje do finále. Zápas o 3. a 4. místo mezi Arrows a Orly je ovlivněn bouřkou, po které je nutné vysušit hřiště. Z časových důvodů se odehrají pouze 2. směny. Po kterých vítězí Arrows 6:2.

Ve finálovém zápase nastupuje Klasik proti Technice s pozměněnou sestavou. Příležitost dostávají méně zkušení hráči. Přesto postupně přidávají body. Klasik po třetí směně vede 7:3. Technika rovněž přidává body a boj nevzdává. Po třetí směně však Technika střídá rychlého nadhazovače Patrika Skokana. Bohužel jejich další nadhazovač Antonín Fišer při jednoduchých příhozech na 1. metu opakovaně chybuje, což oslabuje tým a ani jindy hlasitá střídačka není příliš slyšet. Klasik si ale hru užívá. V průběhu hry si odpálí homerun Adrián Mück i Honza Kozel. Klasik vítězí 13:6.

I když se nový systém kvalifikace na ČBP mnohým týmům nelíbí, tak o víkendu byly na hřišti ve Frýdku-Místku vidět nádherné zápasy. Hráči do hry dávali vše. Byly vidět úsměvy i slzy. Fantastickou atmosféru na hřišti dokreslovalo slunečné počasí a fandění diváků.
Díky všem a přeji „DOBROU HRU…“

PCh