pondělí 28. srpna 2017

Klasik trojnásobného mistra ČR nepřekvapil


Porada na nadhazovacím kopci Autor: Pavel Chorobik


Po skoro měsíc dlouhé reprezentační přestávce se opět rozehrály souboje o postup do české baseballové extraligy. Na hráče Frýdku-Místku čekal tým Technika Brno, který má za sebou bohatou historii okořeněnou třemi tituly v české extralize. Z této konfrontace nakonec vyšel lépe brněnský celek.


K prvnímu zápasu vyjeli hráči Klasiku již v pátek odpoledne, aby odehráli podvečerní zápas na legendárním hřišti na Kraví Hoře. Hned na začátku utkání to vypadalo, že frýdeckomístečtí baseballisté přijeli do Brna dobře naladěni a okamžitě se dostali do vedení 1:0. O to však hned v dohrávce směny přišli a na další body museli čekat až do sedmé směny. V té době již měl domácí tým dostatečný náskok a větší drama nepřipustil. Duel byl navíc ukončen již v osmé směně pro tmu za stavu 10:3 pro domácí.

O den později tak přijela Technika na hřiště ve Frýdku-Místku. Také v tomto duelu se dostali domácí rychle do vedení 1:0, ale tentokrát si jej udrželi mnohem déle. Teprve až v páté směně se dokázali hosté prosadit proti do té doby dobře házejícímu Avendanovi. Extraligový tým si již vedení nejen pohlídal, ale nakonec jej navýšil na konečných 8:2.

„Utkání s Technikou Brno nám ukázaly hlavní rozdíly mezi první ligou a extraligou,“ řekl po víkendu trenér Klasiku Marcel Pardík. „Našim hlavním problémem je udržet koncentraci a disciplínu v průběhu celého zápasu. Vyrovnané utkání nám vždy proklouzlo mezi prsty v poslední třetině díky našim vlastním chybám, které dle mého názoru pramení z nesoustředěnosti na individuální výkon. Zatím co Technika byla schopna vytěžit prakticky maximum možného, tak my jsme nechali na metách hodně běžců. Do příštích bojů se na tyto činnosti budeme muset zaměřit.

Oba týmy čeká stejný program i v tomto týdnu, když se opět utkají nejdříve v pátek v Brně a následně v sobotu od 16:00 ve Frýdku-Místku.