sobota 13. srpna 2016

Frýdek-Místek překvapil favorita z Třebíče

Do Frýdku-Místku v rámci barážových zápasů o postup do extraligy přijela favorizovaná Třebíč, která se již druhou sezonu netají extraligovými ambicemi. Jenže domácí baseballisté byli proti a soupeře pořádně zaskočili. Ten byl nakonec rád, že si odvezl alespoň jednu výhru.


Do prvního zápasu nastoupil na kopci Klasiku Marko Vykoukal, o kterém je známo, že se umí vyhecovat proti silnějším soupeřům. To se nakonec potvrdilo i v tomto utkání a baseballisté soupeře často nedokázali najít recept na jeho nadhozy. Třebíč se sice ve čtvrté směně dostala do vedení 1-0, ale Frýdek-Místek vyrovnal v téže směně. V následující navíc dvěma doběhy navýšil své vedení o dva body. Utkání bylo jak na houpačce. Nejdříve Třebíč vyrovnala, aby domácí opět odskočili na rozdíl jednoho bodu. 

V deváté směně však hosté jedním doběhem opět srovnali a utkání šlo do nastavení. Do něj domácí na kopec postavili Martina Dronga, jenž s pomocí obrany zahrál dva rychlé auty. Třebíč pak ale dokázala díky jednometovému odpalu stáhnout dva běžce pro body. Jenže hráči Klasiku hráli tento zápas v pohodě a dvoubodové manko dokázali brzy dorovnat. Následně pak ještě po chybě hostující spojky získali rozhodující rozdílový bod. Po jeho zisku se tak mohli radovat z první výhry v baráži.
Pohodu z prvního zápasu si domácí přenesli i do dalšího utkání. V něm se hned na začátku dostali do vedení 3-0 a zdálo se, že Třebíči připraví šestou prohru v řadě. Ještě před devátou směnou drželi příznivý stav 4-2. To však již na kopec mířil David Koláček místo startujícího Ondřeje Hona. Hosté na jeho rychlé nadhozy dokázali zareagovat a postupně i s přispěním chyb v obraně stáhli čtyři body. Domácí tak opět na kopec poslali Martina Dronga, ale ani on úplně nezastavil pálkaře soupeře. Ten nakonec v této směně stáhl šest bodů. Hráči Klasiku již na toto vedení nedokázali zareagovat a nakonec se museli smířit s porážkou. I tak však před svými fanoušky předvedli dobrý výkon a stále jsou ve hře o postup do extraligy. 

„Před tímto dvojzápasem bychom jednu výhru brali,“ řekl po utkání Pavel Kociňák, jenž na trenérském postu suploval chybějícího Jana Maštalíře. „V prvním utkání se nám povedlo porazit jednoho z nejlepších nadhazovačů v republice. Nám skvěle zaházel Marko. Ve druhém jsme sice vedli 4-2, ale v poslední směně nám dali šest bodů. Prohráli jsme tak vyhraný zápas. Je fajn, že jsme si ukázali, že můžeme porazit jakýkoliv tým.“

„Byl to vyrovnaný baseball,“ nechal se po zápasech slyšet Pavel Jozek z Třebíče. „První zápas jsme prohráli po chybě v obraně. I ten druhý byl těsný. Po střídání nadhazovače, který to neustál, jsme získali výhru. Oba zápasy však byly vyrovnané a mohl zvítězit kdokoliv.“
Příští víkend Klasik zajíždí do Jablonce, kde odehraje dva zápasy s místním týmem Blesk. Svým fanouškům se opět představí až první víkend v září.