středa 22. května 2013

B-tým nestačil na loňského mistra

V úterý nastoupil B-tým mužů k dalšímu utkání SLB proti Silesii Rybnik. V utkání dostali příležitost všichni mladí hráči pro které slouží tato soutěž k rozehrání a otestování jejich schopností pro případnou možnost startu za A-tým. Celé utkání se neslo v poklidném duchu a poklidně jsme jej prohráli 4:6.

Jako hosté jsme začínali v útoku, ale naše snažení skončilo obsazenou první a druhou metou. Pak naši pálkaři nebyli schopni posunout běžce ze skórovacích pozic pro potřebné body. Zato soupeř začal zhurta a přivezl hned příděl 2 bodů a v další směně ještě 4, na což my jsme reagovali pouze jedním doběhem, stav byl tedy 1:6.

Nutno podotknout, že poté se Bakerův výkon na kopci ustálil a na obranu již nebyl takový tlak ze strany soupeřových pálkařů. Soupeř již do konce utkání nebodoval a my jsme postupně přivezli další 3 body, ale příležitostí bylo mnohem více a je velká škoda, že jsme je nezužitkovali, protože jsme zbytečně končili směny s vysokým LOB.

Pozitiva: 
  • Bezchybná obrana IF a dobrá hra OF.
  • Překvapivě nadprůměrný výkon Dana Lapiše na 1B.
  • Baserunning Jakuba Chlebka

Negativa:
  • Žádný hlad po vítězství od mladých hráčů, utkání pouze přečkají s minimální iniciativou.
  • Neschopnost převzít odpovědnost za vývoj utkání ve zlomových okamžicích zápasu.
  • Naprostý chaos v plnění signálů, nebereme signály, signál plní jen někteří hráči a jiní ne, čímž vzniká naprostý chaos v baserunningu.
  • U mladých hráču nulový baserunning a naprosto žádný tlak na obranu a nadhazovače.
  • Děravý lineup, nejsme schopni alespoň dostat míč do hry a tím posouvat běžce ze skórovacích pozic, spousta strikeoutů.
  • Nadhoz neplnění taktické pokyny z lavičky, následkem bylo odskočení na stav 1:6, při splnění pokynů by byl stav 1:4 a utkání by se vyvíjelo jinak + nulové hlídání běžců na metách.
Závěrem je nutno dodat, že tuto soutěž hrajeme primárně kvůli mladým hráčům, aby se vyhráli a nabyli drahocenné zkušenosti. Je důležité, aby přispěl každý hráč svým dílem, jinak se úspěch týmu nedostaví. Toto utkání jsme mohli vyhrát, stačil jiný přístup každého z nás.