čtvrtek 12. února 2015

Pernička je už jen krůček od reprezentačního dresu

V sobotu 7. února se v Praze uskutečnilo 2. kolo výběrů do kadetské reprezentace ČR. Zúčastnilo se jej 35 hráčů, kteří úspěšně prošli prvním prosincovým kolem, včetně našeho Martina Perničky a Marka Konečného. U hráčů byly tentokráte především prověřovány jejich schopnosti pro konkrétní pozici v obraně. Nadhazovači tedy nadhazovali, catcheři blokovali a bránili krádežím, vnitřní polaři sbírali odpaly po zemi, vnější polaři drilovali chytání odpalů vzduchem a všichni samozřejmě pálili.
Reprezentačními trenéry bylo nakonec vybráno už jen 17 hráčů, kteří dostanou pozvánku na dubnový (16.–19. 4.) mezinárodní turnaj SUMA Open v Praze, jehož se bude výběr ČR U15 účastnit. Kádr může být do červencového ME v Brně ještě trochu doplněn, či z něj může i někdo vypadnout, nicméně věříme, že to se Martina, který ve výběru aktuálně figuruje, nebude týkat. Gratulujeme a přejeme mu úspěch i nadále.

Další informace naleznete v článku na webu ČBA.