pátek 20. února 2015

Proběhlo 1. kolo výběrů do juniorské reprezentace

V neděli 15. února se v Brně na Tauferových kolejích uskutečnilo první kolo výběrů do české reprezentace v kategorii U18. Mezi 65 uchazeči o místo v týmu, který se v roce 2015 chystá na ME, jenž bude hostit Ostrava, ale především na MS do Japonska, byli i naši dva zástupci – Jindřich Adamus a Šimon Urban.
Všichni účastníci prošli sadou testů, které prověřily především jejich fyzickou připravenost. Specifické baseballové dovednosti byly zkouškám podrobovány již v menší míře.
Do druhého kola, které proběhne začátkem března formou soustředění v Nymburce, bylo vybráno 35 hráčů. Naši zástupci se do výběru bohužel nedostali. Realizační tým reprezentace však ještě dává šanci vypadnuvším probojovat se do týmu svými výkony v sezóně, naděje tedy ještě zcela neumřela. Každopádně to určitě byla pro naše hráče výborná zkušenost a impuls k další práci na sobě samých.

Další informace o výběrech naleznete na webu ČBA.