středa 13. března 2024

Adrián Mück nominován na soutředění reprezentace U18

V termínu od pátku 22. do neděle 24. března se uskuteční soustředění širšího reprezentačního výběru hráčů do 18 let. Hlavní trenér Filip Procházka na něj pozval také Adriána Mücka, který je hráčem Klasiku Frýdek-Místek.

Adrián není v juniorské reprezentaci žádným nováčkem, protože dres národního týmu U18 oblékl již na loňském Mistrovství světa, kde Češi brali 9. místo, čímž vyrovnali nejlepší český výsledek v historii. Kromě toho si za Česko zahrál také na únorovém turnaji v Portoriku.

Adrián Mück na MS U18 v zápase proti Tchaj-wanu
 

Kromě Adriána Mücka najdeme ve výběru Filipa Procházku také další odchovance Klasiku, když trenér národního týmu do Prahy pozval také trojici Marián Harig, Viktor Kaňok a Matyáš Novotný.

Z třiceti hráčů pak trenéři vyberou 21, kteří s týmem odjedou 24. března do německého Regensburgu, kde sehrají dvě přípravná utkání proti německé akademii. Na stejném místě se pak uskuteční letošní Mistrovství Evropy U18, které je také vrcholem pro tuto kategorii v této sezoně.