pondělí 25. dubna 2016

Klasik dvakrát podlehl SaBaTu


Ondra Gurník dobíhá na třetí metu Autor: Pavel Chorobik


Klasik se na začátku nové baseballové sezóny nepotýká s nejlepší formou, což se potvrdilo také v dvojzápase s pražským SaBaTem. Frýdeckomístečtí baseballisté totiž ani jednou nedokázali svého soupeře porazit a tak si připsali další dvě prohry. 


Co však může těšit, tak to je zlepšený výkon v obraně, kde domácí hráči udělali minimum chyb. To také kvitoval trenér Klasiku Jan Maštalíř. „Rozhodně jsme sehráli lepší zápasy, než minulý týden. Vnější pole nedělalo chyby, bylo na něj spolehnutí a bylo tam několik krásných zákroků. Naši nadhazovači se rozházeli a neměli problém se strikezónou.“

Velkým negativem série se SaBaTem je zranění Marka Vykoukala, který již tradičně nastupuje jako startující nadhazovač týmu. Toho v průběhu šesté směny prvního zápasu trefil svým odpalem hostující Šimon Peřina. Marko dostal tvrdou ránu do kolena a nebyl pak schopný pokračovat ve hře. Zastoupit jej musel Pavel Kociňák, který si vedl velmi dobře a soupeři, jenž v té době vedl 3-0, nepovolil již ani jeden doběh. Bohužel domácí pálkaři dokázali zásluhou odpalu Adama Vítka stáhnout jediný bod a to na obrat nestačilo.

Druhý zápas již z pohledu domácích nebyl tak povedený a ačkoliv se zlepšil na pálce, tak z dvanácti hitů vytěžil pouze tři doběhy. To soupeř byl daleko produktivnější a stáhl deset bodů z jedenácti odpalů. To mu stačilo k vítězství a do Prahy se tak hráči SaBaTu vraceli se dvěma výhrami. Hostující trenér Petr Černý se mohl po zápasech usmívat. „My jsme určitě spokojeni,“ řekl po zápase. „Měli jsme asi větší hlad po vítězství. Po tom, co nás doma vykradla Třebíč 2-0 na zápasy, tak jsme potřebovali bodovat. To se nám povedlo. První zápas byl napnutý, ale ve druhém jsme se v jedné směně utrhli a začali pálit rovné míče. To rozhodlo a soupeř se položil.“ 

V příštím týdnu Klasik zajíždí na hřiště jednoho z největších favoritů 1. ligy Hluboké nad Vltavou.