čtvrtek 7. dubna 2016

Baseballisté Frýdku-Místku vstoupí do nové sezony a dávají si vysoké cíle9.4. se představí Road Show v OC Frýda


Již tuto neděli 10.4. vstoupí baseballisté Frýdku-Místku do nové sezony. Stejně jako v minulém roce budou bojovat ve druhé nejvyšší soutěži, která nově nese název 1. liga. Letos si dávají vysoké cíle, což potvrzuje také předseda klubu Marcel Pardík.


„Našim prvním cílem je dostat se do Nadstavby o udržení Extraligy a v ní následně vybojovat jedno z prvních čtyř míst, které zaručí postup do Extraligy. Pak si vyhodnotíme kvalitu kádru a finanční možnosti, jestli si budeme moct opravdu dovolit postoupit do nejvyšší soutěže.Určitě však chceme využít možnosti nového stadionu a dostatečně rozšířit naši hráčskou základnu u mládeže a celkově klub stabilizovat.“

Fanoušci se letos můžou těšit na návrat svého odchovance a několikanásobného reprezentanta Martina Dronga. Kolem něj bude stavět kádr hlavní trenér Jan Maštalíř. „Martin bude základním kamenem našeho týmu,“ říká lodivod Klasiku. „V týmu zůstali všichni nadhazovači, vrátil se také další odchovanec David Koláček, jenž hrával v Bratislavě. Z Ostravy k nám přestoupil Adam Vítek, čímž se nám káder stabilizuje a měli bychom předvádět konstantnější výkony.“

Velkou výhodou frýdeckomísteckého klubu je nový stadion, který poskytuje hráčům výborné zázemí. To by se mělo promítnout i do hry Klasiku, která by mohla být atraktivnější i pro baseballu méně znalé diváky. „My jsme vždy vynikali spíše výbornou obranou,“ komentoval styl hry trenér Maštalíř. „Protože nyní máme výborné tréninkové podmínky, tak se chceme při tréninku zaměřit  hlavně na útok. Věřím, že se v průběhu sezony budeme postupně na pálce zlepšovat.“

Den před samotným zápasem klub ve spolupráci s OC Frýda připravil možnost vyzkoušet si baseball pro širokou veřejnost. V jejím areálu bude postavena nafukovací baseballová Road show, kde se může laická veřejnost seznámit s baseballem, vyzkoušet si pálení míče ze stativu a popovídat si s frýdeckomísteckými baseballisty.