pondělí 23. května 2016

Klasik dvakrát hladce porazil Spálené Poříčí

Adam Vítek odpálil grandslam Foto: Pavel Chorobik


Baseballisty Frýdku-Místku čekali po dvou týdnech další zápasy v rámci 1. ligy. Tentokrát jeli až na západ Čech do Spáleného Poříčí na hřiště posledního celku tabulky. Před touto sérii všichni doufali ve dvě hladké výhry, což se nakonec potvrdilo a Klasik svému soupeři uštědřil největší prohry v této sezóně.


Obě utkání se odehrála na pouhých pět směn a byli předčasně ukončeny pro vysoký rozdíl ve skóre. Frýdek-Místek si tak hodně vylepšil své skóre, když dohromady zaznamenal čtyřicet osm doběhů. Soupeř dokázal skórovat pouze ve druhém utkání, kdy jeho hráči stáhli dva body. Byli jsme také svědky prvního homerunu Klasiku v této sezóně, který měl na svědomí Adam Vítek. Tomu se navíc povedlo poslat míč za plot při všech obsazených metách a zaznamenal takzvaný grandslam homerun, čili homerun, kterým stáhl čtyři body. Velmi dobrý výkon na pálce podal také Martin Drong, který zaznamenal devět hitů z deseti pokusů.

„Oba dva zápasy probíhaly ve stejném duchu,“ hodnotil sérii Zbyněk Fajkoš, jenž vedl tým místo Jana Maštalíře, který nemohl být pro neodkladné povinnosti na lavičce Klasiku. „Marko Vykoukal i Ondřej Hon nedali soupeři šanci se prosadit. Ačkoliv nebylo hřiště úplně ideální, tak naše obrana zahrála naprosto precizně bez jediné chyby. Navíc se nám velmi dařilo v útoku a povedlo se nám zaznamenat hodně bodů.“

Tento víkend se Klasik opět představí před svými fanoušky, když bude hostit dvojzápas s Patriotem Liberec. První utkání začíná v sobotu ve 13:00.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
R
H
E
Klasik
1
5
5
6
4
2
x
x
x
23


Sharks
0
0
0
0
0
0
x
x
x
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
R
H
E
Klasik
6
7
8
3
1
X
x
x
x
25


Sharks
0
0
2
0
0
x
x
x
x
2