pondělí 23. května 2016

Osmičky vykročily úspěšně v Olomouci

7. května se do Olomouce sjely všichni účastníci soutěže U8, která je novinkou letošní sezóny. V této kategorii se hraje klasický t-ball, tj. stativový baseball s měkkým míčem, v 9 hráčích. A nutno říci, že Klasikům se v této premiéře velice dařilo. Porazili jsme totiž všechny své soupeře a tím si připsali do soutěže body za tři vítězství.
Po turnaji osmiletých následoval coachpitchový turnaj soutěže týmů do 9 let. Tam už se našim borcům tolik nevedlo. Ve čtyřech utkáních jsme zaznamenali dvě vítězství a dvě těsné prohry.

V devítkách jsme prohráli první zápas s Cobblers, když jsme v třetí směně po sérii chyb inkasovali pět bodů. Sice jsme ještě zabojovali a vedli v poslední směně 9:8, ale v dohrávce lépe pálící Zlín zápas otočil. Poté jsme porazili polskou Rawu a ostravské Arrows. V posledním zápase jsme s domácími Skokany bojovali opět až do poslední směny, ale v dohrávce jsme vedení opět neudrželi a prohráli 11:10. Na pálce se všichni hráči zlepšují, těšíme se na další turnaj.

Výsledky zápasů U8:
Hit Opava – Klasik 6:9
Skokani Olomouc – Klasik 8:10
Klasik – Rawa Katowice 5:4

Výsledky zápasů U9:
Cobblers Zlín – Klasik 10:9
Klasik – Rawa Katowice 6:5
Klasik – Arrows Ostrava 9:4
Skokani Olomouc – Klasik 11:10

P. Kociňák